0

Brak produktów w koszyku

POLSPRAY

al. Warszawska 150
20-824 Lublin

Zadzwoń do nas:

+48 81 471 49 69

Najnowsze aktualności

W budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, handlowym i użyteczności publicznej istotne funkcje pełnią odpowiednio dobrane materiały termoizolacyjne. Dzięki nim budynki stają się energooszczędne i mniej kosztowne w codziennej eksploatacji. W celu wykonania izolacji cieplnej poddasza, strychu czy komina coraz powszechniej stosuje się otwartokomórkową piankę poliuretanową PUR. Do szybkiego i szczelnego ocieplenia służy specjalny wysokociśnieniowy dozownik Grander – agregat natryskowy australijskiej marki Komatz. Różne modele tego urządzenia znajdują się w ofercie sprzedażowej firmy PolSpray z siedzibą w Lublinie.

Jak działa piana poliuretanowa PUR?

Ten materiał budowlany jest powszechnie wykorzystywany do termoizolacji wewnętrznej. Piana PUR – którą w Lublinie kupisz w PolSpray – to wysokiej jakości polimer. Wśród najważniejszych cech i zalet tego artykułu należy wskazać:

  • dużą i niezmienną w czasie elastyczność,
  • wysoką paroprzepuszczalność,
  • doskonałe właściwości akustyczne,
  • brak mostków termicznych,
  • mała waga na m3, co nie obciąża konstrukcji dachu,
  • łatwość montażu przy wykorzystaniu dozownika Grander Komatz.

Dzięki tym właściwościom natryskowe izolacje pianką tworzą jednorodną, szczelną warstwę, doskonale wypełniając wszelkie krzywizny oraz zagłębienia. Ponadto ocieplenie PUR jest przyjazne dla osób ze stwierdzonymi alergiami.

Izolacje natryskowe otwartokomórkową pianką PUR – jakie zalety ma ta metoda ocieplania agregatem Komatz?

Nieocieplony budynek mieszkalny generuje średnio 25-30% ogólnych strat ciepła w obiekcie. Dlatego warto zainwestować w energooszczędne ocieplenie pianką PUR. Wykonanie termoizolacji agregatem natryskowym Komatz zapobiega wychładzaniu całego obiektu, co bezpośrednio wpływa na oszczędności energii i obniżenie wysokości płaconych rachunków za ogrzewanie. Ponadto, izolacja pianą zabezpiecza drewniane konstrukcje dachowe przed grzybem, pleśnią, wilgocią, insektami i gryzoniami, a metalowe elementy są odporne na działanie korozji.

Kolejną zaletą ocieplania natryskowego pianką PUR jest w porównaniu np. z wełną mineralną, szybkość aplikacji. Izolacja poliuretanem to skuteczna technologia termoizolacyjna. Doskonale sprawdza się w różnych typach budynków, zarówno nowych, starszych, mocno zdegradowanych, jak i o charakterze zabytkowym. Dzięki swoim atrybutom piana świetnie nadaje się do obiektów wykonanych w konstrukcji kanadyjskiej (szkieletowej) i pasywnej (stalowej).

Sprzedaż agregatów natryskowych do ocieplania pianką PUR – nowoczesne urządzenia do izolacji cieplnej

Oferowane w Lublinie przez polspray.com.pl agregaty natryskowe renomowanej marki Komatz to nowoczesne urządzenia przeznaczone do wykonania izolacji pianą. Dozowniki Grander doskonale sprawdzą się przy ocieplaniu wewnętrznym. W katalogu są modele zróżnicowane pod względem mocy ogrzewania, maksymalnej wydajności, ciśnienia, wagi. Niezależnie od tego, jaką wersję sprzętu wybierzesz, otrzymasz wysokiej klasy nowoczesny sprzęt cenionego australijskiego producenta wraz z niezbędnym wyposażeniem w postaci pistoletów, mieszadeł, węży, chemii czyszczącej. Przy jego pomocy wykonasz profesjonalne izolacje natryskowe PUR. W Lublinie urządzenia do pianki w atrakcyjnej cenie i na gwarancji oferuje PolSpray.